Microsoft Office 365

Office 365 je riešenie pre firmy, ktoré chcú využívať benefity najnovších Microsoft produktov a technológií bez nutnosti veľkých počiatočných investícií. Office 365 je hostovaná platforma, ktorá v sebe skrýva najmodernejšie technológie z dielne Microsoftu, dostupné online odkiaľkoľvek. Firemnú infraštruktúru tak už nie je potreba zásobovať drahým serverovým hardvérom, ktorý navyše vyžaduje dohľad a údržbu. Office 365 je prevádzkovaný v niekoľkých navzájom zameniteľných datacentrách, vďaka čomu Microsoft garantuje vysokú 99,9% dostupnosť služby. Samozrejmosťou je vysoký stupeň bezpečnosti celého riešenia. Dôležitým aspektom je tiež to, že Office 365 je už hotové riešenie, ktoré po krátkej úvodnej konfigurácii umožňuje okamžité použitie a prístup odkiaľkoľvek. Nie je teda nutné zložito sprevádzkovať a nastavovať vlastnú infraštruktúru vrátane firewallov.

Služba poskytuje cenovo zvýhodnené plány (balíky služieb) na rôzne použitie a pre firmy rôznej veľkosti. Dostupné sú aj možnosti samostatného používania jednotlivých online serverov.

V rámci Office 365 sú k dispozícii nasledujúce služby:

  • Microsoft Exchange Online – cloudová obdoba e-mail servera Microsoft Exchange 2010.
  • Microsoft SharePoint Online - riešenie pre ukladanie firemných dokumentov a prácu s nimi.
  • Microsoft Lync Online - umožňuje firmám využívať najnovšie možnosti digitálnej komunikácie ako instant messaging, audio a video hovory a konferencie, zdieľanie pracovnej plochy.
  • Microsoft Office Professional Plus - kompletný balík kancelárskeho balíka Office Professional Plus
  • Webový portál - súčasťou ponuky Office 365 je aj priestor pre vytvorenie webového portálu firmy vrátane nástrojov a šablón pre tvorbu webových stránok.